Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Урядом визначено умови оплати праці державних службовців. Рішення прийняте на виконання норм Закону України "Про державну службу", який набере чинності 1 травня 2016 року. Зокрема затверджено схеми посадових окладів, розмір надбавки за ранг та визначено прирівняння посад державної служби до відповідних груп оплати праці. Відповідно до запропонованої схеми посадові оклади державних службовців будуть підвищені та становитимуть зокрема: від 1723 грн. на посаді спеціаліста в районі до 8615 грн. на посаді Голови районної державної адміністрації; від 2412 грн. на посаді спеціаліста в області до 10338 грн. на посаді Голови обласної державної адміністрації; від 3618 грн. на посаді спеціаліста в державному органі, юрисдикція якого поширюється на територію всієї України, до 12061 грн. на посаді керівника державного органу (Державного секретаря). Також проектом пропонується затвердити розміри надбавок за 9-ю рангами державного службовця від 200 до 1000 грн.
Кабінет міністрів затвердив умови оплати праці працівників державних органів, які не є держслужбовцями.
Відповідну постанову Кабінету міністрів №268 від 6 квітня 2016р. було опубліковано в газеті "Урядовий кур'єр".
Згідно з постановою, працівники держорганів, які виконують функції з обслуговування, тобто не мають статусу держслужбовців, можуть мати оклад від 1 747 гривень (для експедиторів, архіваріусів, стенографістів і інших) до 3 620 гривень (для начальника управління або відділу).
Також працівники держорганів можуть розраховувати на надбавку в розмірі 50% від окладу за високі досягнення у праці або виконання особливо важливої роботи. Також передбачена доплата за виконання роботи тимчасово відсутнього колеги – у розмірі до 50% окладу відсутнього працівника.
"Конкретні умови, порядок та розміри преміювання працівників визначаються у положенні про преміювання, що діє у відповідному державному органі", - йдеться в постанові.
Працівники держорганів можуть також отримувати матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань, а також допомога на оздоровлення, яка видається разом з відпускними. Розмір кожного з цих видів матдопомоги не має перевищувати один оклад співробітника.
Передбачена надбавка за стаж роботи в держоргану - від 10% окладу за стаж понад 3 роки до 40% окладу за стаж понад 25 років.
Ця постанова набуває чинності одночасно з законом про державну службу – 1 травня 2016 року.