flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

ІРРП оприлюднив рейтинги інформаційної відкритості веб-сайтів судів за 2016 рік

06 червня 2017, 09:23

Уже сім років поспіль ГО “Інститут розвитку регіональної преси” проводить моніторинги відкритості сайтів влади. Мета таких досліджень – зростання відкритості владних структур, полегшення доступу громадян до суспільно-важливої інформації. Моніторинг інформаційної відкритості українських судів проводиться вже другий рік за сприяння проекту Ради Європи “Підтримка впровадженню судової реформи в Україні”. Його мета – визначення кількісних і якісних характеристик поточного рівня інформаційної відкритості відповідно до вимог чинного законодавства України з питань оприлюднення в мережі Інтернет інформації про діяльність судів та забезпечення громадян поточною інформацією про судові справи.

Параметри моніторингу визначаються законодавством України:

– Статтею 15 Закону України «Про доступ до публічної інформації» (2939-17);

– Рішенням ради суддів загальних судів № 12 від 28 лютого 2013 року «Про організацію роботи з інформаційного наповнення і функціонування офіційних веб-сайтів загальних судів на офіційному веб-порталі судової влади України»;

– Додатком № 1 до Рішення ради суддів загальних судів «Зміст інформації, яка підлягає оприлюдненню на веб-сторінці судів веб-порталу судової влади України.

У 2016 році згідно з завданнями проекту досліджувалися веб-сторінки та веб-сайти 47 українських судів.

Моніторинг проводився за усталеними параметрами, які включають у себе загальну інформацію про суд, його структуру, суддівське самоврядування, відомості про інформаційні системи та електронні сервіси, про заходи щодо протидії корупції, нормативно-правові засади діяльності суду, кадрове забезпечення, бюджет, фінанси тощо.

У порівнянні з аналогічним звітним періодом 2015 року – у цьому році рівень інформаційної відкритості веб-сайтів судів зріс на 10%, що можна вважати дуже високим показником зростання. На думку ГО “Інститут розвитку регіональної преси”, такого результату вдалося досягти завдяки зростанню зацікавленості судів у збільшенні власної відкритості до громади, злагодженій роботі працівників та апарату суду, а також завдяки активній позиції прес-служб, які все швидше та ефективніше реагують на зауваження експертів.

Людмила Панкратова, керівник  проекту: “Суди показують дуже високий рівень взаємодії – працівники, відповідальні за наповнення веб-сайтів та прес-секретарі реагують на зауваження блискавично та розміщують інформацію на сайтах згідно з побажаннями експертів. Ми відчуваємо, що такий інструмент, як моніторинг веб-сайтів, дає помітні результати, це можна простежити за рейтингом – показники багатьох судів значно зросли, як у порівнянні з минулим роком, так і в порівнянні з початковими результатами 2016 року. На презентації результатів моніторингу учасники відзначили, що наш моніторинг “спрямовує зусилля щодо наповнення веб-сайту на правильний шлях”. Тому Інститут розвитку регіональної преси докладе максимум зусиль, щоб моніторингове дослідження було продовжене в 2017 році”.

Тепер на веб-сайтах судових органів здебільшого міститься більшість необхідної громадянам інформації. Проте досі ще часто бракує деяких важливих відомостей: опису компетенції голови суду, інформації про місцезнаходження приймалень, копій електронних декларацій представників судового апарату, подекуди навіть фактичних та поштових адрес.

Врахувавши отримані результати, Інститут розвитку регіональної преси надав судовим органам розлогі рекомендації щодо наповнення веб-сайтів.

Андрій Кавакін, керівник проекту Ради Європи  “Підтримка впровадженню судової реформи в Україні”, зазначив, що до моніторингу  буде доцільним  включити додаткові параметри, які  передбачено у Висновку № 7 (2005) Консультативної ради європейських судів до уваги Комітету міністрів Ради Європи “Про правосуддя та суспільство.

Із повною інформацією про результати моніторингу інформаційної відкритості веб-сайтів судів можна ознайомитися тут.